😊 Дізнавайся більше, проходи цікаві тести та вікторини та отримуй реальні гроші у нашому Telegram Перейти

Що таке фавелла?

Фавели Бразилії – це трущобні квартали. Вони існують переважно в найбільших мегаполісах, таких як Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Белу-Орізонті і Салвадор, і часто представляють їх себе території, на яких існує паралельна влада (тобто вони не контролюються державою, а злочинними угрупованнями), будучи оплотом і фортецею криміналу.

Фавели є результатом процесу помилковою урбанізації, характерного для країн Азії, Африки і Латинської Амеркі. Перша фавела в Бразилії виникла в Ріо-де-Жанейро на горі Провиденсія на початку 1890-х років як результат міських реформ і знесення бідняцьких нетрів в центрі міста. Жителями цих нетрів були колишні раби, звільнені в 1888 році, бідні іммігранти, а також військові, які повернулися після придушення повстання в селі Канудос.

У 20 столітті, в ході процесу індустріалізації в Бразилії, величезна маса селян перемістилася до великих міст для роботи на фабриках, перш за все в столиці країни, Ріо-де-Жанейро. Єдиним варіантом житла для них стала будівля власних бараків на горах і схилах міста. Так росли в геометричній прогресії фавели в Бразилії, н-а які уряд закривало очі, залишаючи ці маргінальні квартали під контролем бандформувань і періодично посилаючи туди загони поліції для проведення короткострокових військових операцій. Протягом 1960-2000 років, ситуація в фавелах ставала з кожним роком все гірше, як і кримінальна обстановка в самих містах Ріо і Сан-Паулу. Іноді операції поліції у фавелах породжували справжні «міські війни»: наприклад, в 2008 році кількість загиблих в Ріо-де-Жанейро перевищувала кількість загиблих в Багдаді.

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю